+90 (216) 314 54 54 | info@temasteknoloji.com.tr

Digital Signage Sistemleri

Digital Signage Sistemleri
  • Richmond pamukkale ayna arkası ekran

Digital Signage, hemen hemen her alanda ve sektörde kullanılabilen yeni nesil yayın, reklam, duyuru ve bilgilendirme sistemlerinin tamamıdır. Kurum kuruluş ve her alanda faaliyet gösteren tüm sektörlere yönelik olarak uyarlanabilen bu sistem, tek bir yöneticiye yerel ve uzak olarak bağlı bir ağ sistemi üzerinden internetin var olduğu her bir dijital ekrana zengin medya içerikleri aktarmaya ve yayınlamaya yarar.

Digital signage sistemleri, görsel içerikleri oynatabilen ve ekran yönetimi sağlayabilen bir yönetim sistemidir. Tek bir merkezden ya da birden çok şubeden yönetilebilen farklı bölgelerdeki her boyutta ve çözünürlükteki ekranlara resim, video, haber, kayan yazı, rss beslemeleri, power point sunumları, pdf belgeleri, hava durumu, yol bilgileri, trafik durumu, döviz ve para bilgileri, uçuş bilgileri, flash animasyonlar, internet sayfaları, video animasyonları ve buna benzer sayısız içeriğin hızlı ve düzenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir sistemdir.

Digital Signage alanında uzun yıllara dayanan tecrübelerimiz ve birikimlerimiz sayesinde müşterilerimize her zaman en güvenilir ve görsel olarak en ilgi çekici donanım ve yazılım çözümlerini sunmaktayız.

Digital Signage Kullanım Alanları

Digital Signage, özellikle reklam ve bilgilendirme amacıyla kullanılmakla birlikte kendi içerisinde farklı kullanım alanına sahiptir. Bunlardan başlıcaları;

Bilgilendirme Amaçlı Kullanım

İnsanların yoğun olarak bulunduğu noktalarda yer alan kullanım şeklidir. Özellikle bekleme yapılan yerlerde etkisi en üst seviyeye çıkan bigilendirme yöntemidir. Yapılan araştırmalara göre Digital Signage sistemlerinden en etkili verim , insanların bekleme yaptıkları noktadan alınmıştır. Digital Signage sayesinde bekleme sırasında insanları işletme hakkında bilgilendirebilir, yönlendirebilir, ürün ve hizmetlerden haberdar edebilirsiniz. Ayrıca bu bekleme zamanını değerlendirerek farklı işletmelerden ekranlarınıza reklam alarak bu durumu kazanca bile çevirebilirsiniz. Bu sayede hem ürün ve hizmetleriniz hakkında insanları bilgilendirebilir aynı zamanda insanların bu süre içerisinde sıkılmalarını önleyebilirsiniz.

Herhangi bir sektörden bağımsız olarak genellikle insanların çokça vakit geçirdiği havaalanı, AVM’ ler, bankalar, bekleme salonları, vezneler, iletişim noktaları vs. gibi yerlerde sıkça kullanılmaktadır.

Digital Signage Kullanım Alanları
Bekleme salonları ve toplu kullanım alanları gibi yerlerde insanlara toplu olarak bilgi aktarılabilir. Ör: Trafik durumu, hava durumu, döviz kurları, ülkeden ve dünyadan haberler, kurum içi bilgilerin paylaşım amacıyla kullanım.
Üretim tesisleri ve fabrikalar gibi daha büyük organizasyonlarda, personel bilgilendirmeleri, iş güvenliği, yeni ürünler ve acil iletilmesi gereken bir çok bilgi personele anında ulaştırılabilir.

Reklam, Promosyon, Tanıtım ve Duyuru Amaçlı Kullanım

Genel olarak tüm sektörlerdeki işletme, kurum ve kuruluşlar gerek duyuru, gerek bilgilendirme gerekse reklam, promosyon ve ürün tanıtımı yaparak hedeflediği kitleye bir çok mesaj iletmeye çalışmaktadır. Bu sebepten dolayı Digital Signage,Reklam, Promosyon, Tanıtım Duyuru alanında ihtiyaç duyulan bir sistem olma özelliğine sahiptir. Bu alanda Digital Signage çok değişik maksatlarla kullanılabilir.

Özellikle mağazalarda  yeni çıkan ürünlerin tanıtımı, tanıtım videoları, kampanya ve duyuruların tek noktadan anlık olarak hedef kitleye ulaştırılabilmesini sağlar.
AVM içi bilgilendirme
Alışveriş merkezleri başta olmak üzere eğlence alanlarındaki toplu yaşam noktalarına konumlandırılan ekranlar genelde işletmeye ek bütçe katkı sağlar. Aynı zamanda bina dışında farklı markalara ait reklamlar da gösterilebilir.

İnteraktif Kullanım

Digital Signage’ in bir başka kullanım amacı da dokunmatik interaktif uygulamalarla birleşiminden ortaya çıkar.

Kiosk cihazları üzerinde çalışabilen özel interaktif uygulamalar sayesinde işletme veya kurum içerisindeki veri tabanına bağlantı kurularak ERP sisteminden girilen veriler interaktif uygulamaya entegre edilebilir.

Özellikle bina girişleri veya belirli istasyonlara yerleştirilen bu cihazlar sayesinde merkezi bir noktadan girilen veri, interaktif olarak ekranlara yansıyarak insanların dokunmatik olarak kullanmalarını sağlar.

Bina girişine koyulan kiosk kurumun ERP sistemine entegre olarak kat planı maksadıyla kullanılmaktadır. Ekranda belirli bir süre görünen uygulama isteğe bağlı olarak verilen süreler doğrultusunda reklam kanalına geçirilebiliyor.
Toplu yaşam alanlarına yerleştirilen dokunmatik kiosk, ürün ve hizmet tanıtımı yapılırken bunun yanında müşteri iletişim bilgisi toplama amacıyla kullanılabiliyor.

Toplantı Bilgileri ve Yönlendirme

Oteller ve konferans salonları gibi birden çok toplantı salonunun bulunduğu yerlerde insanları doğru salona yönlendirebilmek ve olası karışıklığı önlemek amaçlı kullanılır. Toplantı salonu ekranlarına bu bilgilerin yansıtılabilmesi için özel yazılımlar kulanılmaktadır.

Digital Signage yazılımının Outlook takvimi ile entegre çalışabildiği bu uygulamada takvim üzerinden girilen toplantı istekleri gerçek zamanlı olarak salon kapılarına yansıtılabilir..
Salonlara atanan toplantı isteklerinin bir listesinin yayınlandığı bu uygulama, hangi salonda hangi toplantının yapılacağı ve aynı zamanda saat tarih bilgilerinin de ekrana yansıtılarak resepsiyon ve lobi gibi alanlarda yönelndirme amacıyla kullanılır.