Her açıdan Profesyonel..

Anasayfaflr

[heading_2 type=”divider”]Temas Teknoloji,[/heading_2][subheading_3]Digital Signage, Dijital interaktif ekranlar, öze tasarım görüntüleme sistemleri ve interaktif  yazılım çözümleri üretir[/subheading_3][space px=”40″][heading_2 type=”divider”]Sektörel Çözümlerimiz[/heading_2][subheading_4]farklı Sektörlere yönelik ürettiğimiz Çözümler[/subheading_4][space px=”20″]

[tabs type=”button” position=”top-left”]

[tab_title]Otel[/tab_title]

[tab_content]

[one_half]

[dropcap type=”square”]1[/dropcap] Turizm Sektörü

Oteller, toplantı salonları ve tatil merkezleri gibi alanlarda dijital bilgilendirme ekranlarının önemi büyüktür. İnsanların yoğun olduğu faaliyet alanlarında kişilere tek tek bilgi vermek yerine akıllı ekranlar kullanılarak bilgiyi tek noktadan yüzlerce kişiye gönderme imkanı bulabilirsiniz.
[list type=”pin”]

 1. Oteller
 2. Tatil Köyleri
 3. Yaşam ve Eğlence Alanları
 4. Otel İçi Toplantı Salonları

[/list]

[/one_half]

[one_half_last]

[frame type=”paper-stack”]Digital Signage[/frame]

[/one_half_last]

[/tab_content]

[tab_title]Belediyeler[/tab_title]

[tab_content]

[one_half]

[dropcap type=”square”]2[/dropcap] Belediyeler ve Kamu Sektörü

Halka açık olan her alanda toplumu bilgilendirme olanağına sahip olabilirsiniz. Ayrıca kamu personelinin güncel haberlere ulaşmasını sağlayabilir veya kurumunuzun haberlerini personele ya da bir kamu grubuna iletme imkanını elde edebilirsiniz.

[list type=”pin”]

 1. Belediyeler
 2. Odalar & Birlikler
 3. Silahlı Kuvvetler
 4. Bakanlıklar
 5. Valilikler
 6. Müdürlükler

[/list]

[/one_half]

[one_half_last]

[frame type=”paper-stack”]kamu-sektoru-digital-signage[/frame]

[/one_half_last]

[/tab_content]

[tab_title]Sağlık[/tab_title]

[tab_content]

[one_half]

[dropcap type=”square”]3[/dropcap] Sağlık Sektörü

Hastanelerde ve muayenehanelerde oldukça sık karşılaşabileceğiniz bilgilendirme ekranları özellikle hasta bilgilendirmeleri ve yönlendirmeleri başta olmak üzere sağlık bilgilendirmesi amacıyla oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.
[list type=”pin”]

 1. Sağlık Kuruluşları
 2. Hastaneler
 3. Eczaneler ve İlaç Şirketleri
 4. Muayenehaneler
 5. Klinikler
 6. Güzellik Merkezleri

[/list]

[/one_half]

[one_half_last]

[frame type=”paper-stack”]digital-signage-saglik-dijital-bilgi-ekrani[/frame]

[/one_half_last]

[/tab_content]

[tab_title]Finans[/tab_title]

[tab_content]

[one_half]

[dropcap type=”square”]4[/dropcap] Finans Sektörü

Anlık finansal bilgileri hedef kitlenize iletirken Türkiye’de ve Dünya’da gelişen ekonomi bilgilerini, döviz bilgilerini ve piyasaları müşterilerinize iletme fırsatı yakalarsınız. Ayrıca kurum içi kampanya, haber ve promosyonlarını za aynı yolla aktarma imkanına sahip olursunuz.
[list type=”pin”]

 1. Bankalar
 2. Borsalar
 3. Finanas Şirketleri
 4. Döviz Büroları

[/list]

[/one_half]

[one_half_last]

[frame type=”paper-stack”]dijital-bilgilendirme-ekranlari-finans[/frame]

[/one_half_last]

[/tab_content]

[tab_title]Kurumsal[/tab_title]

[tab_content]

[one_half]

[dropcap type=”square”]5[/dropcap] Kurumsal Alanlar

Şirket faaliyetlerinizi personelinize ve müşterilerinize aktarırken, tanıtım ve anlık bilgilendirmelerinizi merkezi bir noktadan gerçek zamanlı olarak crea bilgilendirme ekranlarına yansıtabilirsiniz.
[list type=”pin”]

 1. GSM Şirketleri
 2. Üretim Tesisleri
 3. Ofis İçi Bilgilendirmeler
 4. Telekominikasyon Şirketleri
 5. Kurumsal Alanda Faaliyet Gösteren Tüm Şirket ve Kuruluşlar

[/list]

[/one_half]

[one_half_last]

[frame type=”paper-stack”]digital-signage-kurumsal-bilgilendirme-ekranlari[/frame]

[/one_half_last]

[/tab_content]

[tab_title]Perakende[/tab_title]

[tab_content]

[one_half]

[dropcap type=”square”]6[/dropcap] Perakende Sektörü

Mağazalarınızın içinde ürün tanıtımlarınızı yaparken özel promosyon ürünlerinizi anlık olarak müşterilerinize sunabilir, bunun yanısıra özel reklamlar alarak tüketicilerinizin ilgi odağı haline gelebilirsiniz.
[list type=”pin”]

 1. Alışveriş Merkezleri
 2. Mağazalar
 3. Süper Marketler

[/list]

[/one_half]

[one_half_last]

[frame type=”paper-stack”]crea-digital-signage-perakende[/frame]

[/one_half_last]

[/tab_content]

[tab_title]Ulaşım[/tab_title]

[tab_content]

[one_half]

[dropcap type=”square”]7[/dropcap] Ulaşım Sektörü

İnsanların bekleme yaptığı alanların en başında duraklar ve terminaller gelir. Bekleme yapılan alanlarda reklamların ve bilgilendirmelerin etkisi normale oranla daha fazladır. Crea bilgilendirme ekranları ile ulaşım sektörünün her alanında anlık yol bilgisi, hava durumu, şehir rehberi, yön bulucu ve reklam tarzında bir çok bilgiyi merkezi noktadan yayınlayabilirsiniz.
[list type=”pin”]

 1. Duraklar
 2. Terminaller
 3. Otobüsler
 4. İstasyonlar
 5. Havaalanları
 6. Seyahat Acenteleri

[/list]

[/one_half]

[one_half_last]

[frame type=”paper-stack”]digital-signage-ulasim-sektoru[/frame]

[/one_half_last]

[/tab_content]
[/tabs]
[space px=”40″][heading_2 type=”divider”]Bizden Haberler[/heading_2]

[tabs position=”top-left” type=”button”]

[tab_title]

İBB İletişim Noktaları Yenilendi

[/tab_title]

[tab_content]

Önceden afiş posterler bulunan iletişim noktalarının her 2 tarafında artık dış mekan uyumlu 65″ boyutunda dev ekranlar yerini aldı. 13 Noktaya konumlandırılan dış mekan dev ekranlar merkezi bir noktadan yönetilerek daha esnek bir içeriğe sahip olurken, aynı zamanda daha modern bir görünüme kavuşmuş oldu. Devamını oku…

[/tab_content]

[tab_title]

Radisson Blu Otel Digital Signage Sistemi

[/tab_title]

[tab_content]

Otel içerisinde bulunan 60 a yakın info panel (Digital Signage & Bilgilendirme Ekranları) , totem, toplantı odası bilgilendirme ekranı ve IPTV sistemlerinde  Carlson Rezidor grubu Temas Teknolojiyi tercih etti. Devamını oku…

[/tab_content]

[tab_title]

Dedeman Bostancı İnfopanel Sistemi

[/tab_title]

[tab_content]

Geçtiğimiz günlerde açılışının yapıldığı Dedeman Park Bostancı Otel dijital bilgilendirme sisteminde tercihini Temas Teknoloji den yana kullanarak Lobi, toplantı salonları ve otel içi dijital bilgilendirme sistemleri yayına geçti. Devamını oku…

[/tab_content]

[tab_title]

Vault Karaköy Dijital Bilgilendirme Ekranları

[/tab_title]

[tab_content]

Eski Sümerbank binasının baştan uca restorasyonu sonucunda açılan The House Hotel Grup a ait Vault Karaköy ziyaretçi kabul etmeye başladı. Restorasyon sırasında lobi, spa salonu, toplantı salonu ve şarap mahsenine dijital bilgi ekranları uygulaması yapıldı. Devamını oku…

[/tab_content]

[/tabs]

Digital Signage

Digital Signage özel olarak tasarlanan endüstriyel ekranlar ve bu ekranlara entegre bilgisayar sistemi sayesinde uçtan uca içerik göndermenize olanak sağlayan yeni moda dijital içerik yayınlama sistemidir. Özellikle  reklam ve promosyon işleri için kullanılan Digital Signage Sistemi bünyesinde binlerce bilgisayarı barındırabilen bir nevi kapalı devre yayın sistemidir.

Digital Signage Ne Amaçla Kullanılır?

Başta da belirttiğimiz gibi özellikle reklam amaçlı kullanılan bu sistem bilgilendirme, yayın yapma, tanıtım, eğitim ve sayısız ortamda kullanılabilmektedir. Bunların yanında sektör bazlı olarak düşünüldüğünde oteller, reklam ajansları, kamu kurum ve kuruluşları, ulaşım sektörü, sağlık, eğitim gibi sektörler de digital signage sistemini etkili olarak kullanmaktadır. Bundan 3-4 yıl öncesine kadar pek yaygınlaşmayan bu sistem son yıllarda beklenenin üzerinde ivme sağlayarak yükselişe geçmiştir.

Digital Signage Nasıl Çalışır?

Digital Signage gerçek anlamda bir yazılım sayesinde verimli bir hale dönüşebilir. Bir sunucu ve yönetim paneli sayesinde sunucuya network ile bağlanan client lar (digital signage ekranlar) açılış kapanış, restart, yayın gönderme, uzak masaüstü bağlantısı vs gibi %100 uzaktan yönetim sistemine dahil edilir. Sisteme dahil edilen bu client lar belirli aralıklarla sunucuya istek göndererek varlıklarını belirtirler. Bunun yanında sunucudan gelen istekleri de kabul ederek yayınlama, yönetim vs gibi her bir işlemi anlık olarak gerçekleştirebilirler.

Günümüzde digital signage yazılımları çok çeşitlilik göstermektedir. Temas Teknoloji olarak hem yerli hem de yabancı olarak birden çok digital signage yazılım çözümü sunmaktayız.

En iyi Digital Signage Sistemi Nasıl Olmalıdır?

Bunda bir kısıtlama ve limitleme yoktur aksine bu durum sizin ihtiyaçlarınıza göre değişir. Örneğin bu iş için yayın yapacağınız client adetleri ve içerikleriniz boyutu çok büyük önem taşır. Client ekranlarına yayınlayacağınız içeriklerin boyutu, bant genişliği ve sunucu üzerinde kaplayacağı yer bakımından önem ihtiva eder bu yüzden ölçeklendirme için ayrıca bir çalışma yapmak gereklidir. Bunun yanında ekranlar (client) da oynatacağınız içeriğin çözünürlüğü ve kalitesi de ekranların bilgisayar donanımını etkileyecektir. Ağır 3D içerikler için ayrıca güçlü bilgisayarlar gerekmektedir. Bu durumu size proje başında belirtmenizde fayda olacaktır.

Oteller için Digital Signage?

İnfo panel yani bilgilendirme paneli olarak otellerin özellikle toplantı salonlarında, lobilerinde ve farklı lokasyonlarında digital signage kullanımı son dönemlerde oldukça yaygınlaşmaktadır. Otellerdeki toplantı salonlarının kapılarına konumlandırılan endüstriyel ekranlar merkezi bir noktadan yönetilerek otel bünyesindeki toplantılar ve salon isimleri hakkında bilgi panosu görevi görmektedir. Otel içerisinde farklı lokasyonlara konumlandırılan totemler ve bilgi ekranları gün içindeki toplantıların hangi salonlarda yapıldığı hakkında misafirlere yönlendirme rehberliği yapar. Digital Signage yazılımı ve entegre toplantı yönetim sistemi sayesinde salonlara atanan toplantı bilgileri eş zamanlı olarak totemlere ve bilgi panolarına yansıtılır.

Otellerdeki digital signage sistemleri toplantı ve yönlendirmelerin yanında lobi lerde de kullanılmaya başlanmıştır. Yine aynı digital signage yazılımına entegre olarak çalışan bu sistem döviz kurları, nöbetçi müdür, oda fiyatları gibi bilgileri merkezi bir noktadan yönetmeye yarar. Oldukça kullanışlı olan bu özellik sayesinde otel içerisinde misafirlere aktarılabilecek bilgilerin tek noktadan yönetilmesi otel yönetiminin işlerini kolaylaştırırken, misafirlere daha kaliteli bir imaj sergiler.

Digital Signage Avantajları Nelerdir

En büyük avantajı online bir yönetime sahip olması ve içeriklerin interaktif olmasıdır. Geleneksel tanıtım sistemlerini düşünün, bir reklam panosuna yeni bir afiş asmak için yapılan baskı külfeti, afişleri değiştirmek için geceleri harcanan zaman ve iş gücü… Buna rağmen hedef kitleye iletilmeye çalışılan mesaj sadece bir afişten ibarettir. Oysaki digital signage sisteminde hazırlanan bir video ve görsel tek tıkla internet üzerinden dünyanın herhangi bir bölgesine anlık olarak gönderilebiliyor. Bunun için baskıya gerek yok ve insan gücü de harcamıyor.

Digital Signage Firmaları’ ndan Neler Beklenir

Türkiye’ de ki Digital Signage firmaları proje odaklı çalışmaktadır. Digital signage alanında Türkiye de hiç bir firma online alışveriş sistemi ile çalışmamaktadır. Bunun yanında firmalar, web sitelerinde herhangi bir fiyat bilgisi de sunmazlar. Bunun en büyük nedeni firmaların teklif usulü her müşteriye ayrı proje fiyatlandırması uygulamasından kaynaklıdır.

Digital Signage Firmalası Nasıl Olmalı

Bir digital signage firması müşterilerine uzun ömürlü yazılım ve donanım desteği sunmalıdır. Ülkemizde garanti süreleri ortalama olarak 2 yıldır müşterilere sunulan servislerde bu iki yıl içerisinde herhangi bir ücret faturalanmaması gerekir. Çok önemli noktalarda ve genellikle göz önünde olan ekranlar arızalandığında firma yerinde destek hizmeti sunmalıdır ve soruna anında müdahale edebilecek teknik alt yapıya sahip olmalıdır.

Projelere yazılım dahil edildiğinde ise firma gerekli eğitimi ve yazılıma desteği de vermek zorundadır. Bu noktada Temas Teknoloji olarak 2 yıl yerinde destek garantisi ve yazılımsal sorunlarda ise anında uzak masaüstü desteği sunmaktadır.